אין דבר טעים יותר מהבישול הביתי. אולי לוקח זמן להתרגל למתכונים מסוימים ולעשות אותם בדיוק כמו שצריך, ואולי גם לוקח זמן ליצור מתכונים חדשים ובכך ליצור תפריט ביתי מגוון, אבל כשמצליחים אין תחושה טובה יותר מזה. כחלק מתהליך הבישול במטבח הביתי, סירים הם בין הכלים הבסיסיים ביותר ואין בית שאין בהם אותם.

אך כמו כל מוצר אחר, גם סירים מתיישנים ואחרי כמה שנים מגיע הרגע שבו צריך לקנות סט חדש. היום אפשר למצוא מגוון רחב ובטווח מחירים רחב גם כן. בנוסף, אפשר לעשות את הרכישה אונליין וכך לחסוך הרבה זמן יקר על נסיעות ומעבר מחנות כלי מטבח אחת לאחרת. אבל לפני שממהרים לעשות את הקנייה חשוב להבין את המטבח הביתי ואת כל בני הבית ולבחור את הסט בהתאם.

סירים
סט סירים קלאסי

דבר ראשון, יש להחליט איזה סוג מעדיפים לקנות. כאמור, המגוון רחב, וכולל ציפויים וחומרים כאלו ואחרים. אם אתם רוצים בישול נוח, סיר עם ידית מצופה בפלסטיק או סיליקון הוא בחירה טובה כיוון שהציפוי יבודד את החום וימנע כוויות בכף היד שלכם. בעזרת ידית עם ציפוי תוכלו להזיז את הסיר ולאחוז בו בכל עת בלי חשש.

דבר שני, עליכם להחליט כמה סירים אתם צריכים לקנות, ולשם כך עליכם לבחון את הבישולים שאתם נוהגים לעשות במטבח בבית שלכם. לכל אחד מהבישולים שאתם עושים אתם צריכים סיר בקוטר אחר ובעומק אחר. לצורך הדוגמא, קנו סיר אחד גדול ועמוק מאוד שבו תוכלו לבשל פסטה או תפוחי אדמה וקנו סיר אחר קטן שבו תוכלו לבשל ביצים. בנוסף, בחנו את הדרישות המיוחדות עבור כל אחד מהבישולים שלכם- האם אפשר להשתמש בסיר רגיל או שאולי צריך סיר לחץ?

אילו סירים כדאי לקנות?

היום תוכלו לקנות כל סיר שתרצו בשלל חנויות, אפילו בסופרמרקטים השונים. המחירים משתנים בין מקום אחד לאחר, אך ההבדלים במחיר הם לרוב קטנים מאוד. אם אתם רוצים בישול נוח בבית, כדאי לקנות סירים שקל לנקות אותם, כמו אלו שיש להם ציפוי עם תכונות נון-סטיק, כך שלא תצטרכו לשים כמויות של שמן, ובמקרה והתבשיל נשרף לא תצטרכו לעבוד קשה כדי להסיר את הלכלוך.

אם אתם אוהבים לבשל בבית ואתם מרבים לבשל, כדאי לקנות סירים של חברות מוכרות ואיכותיות, ולבדוק שכל סיר עומד בסטנדרטים של השפים הגדולים במסעדות הכי מצליחות.

שווה לבדוק אם מקבלים אחריות על הסירים שקונים. כשמדובר בסוג איכותי וחברה איכותית, בדרך כלל מקבלים אחריות.