ארונות קיר הינם ארונות פופולאריים במיוחד היכולים להשתלב בכמה וכמה אופנים בכל מקום בבית. בעבר ארונות קיר נבנו באופן פונקציונאלי בלבד כמתלים לצרכי אחסון מהיר ללא שום השקעה בעיצובם, אולם כיום כיוון שכל פינה בבית היא מעוצבת מהמטבח, עד למרחב האירוח וכן שטחי האמבטיה גם לאסטטיקה של ארונות קיר ישנו משקל רב כיום ועיצוב ארונות קיר יכולה להיות יצירת אמנות לכל דבר המגיעה מתחום של עיצוב הפנים היוקרתי. לכן גם בתכנון של ארונות קיר אין להתעלם מנושא מראה הארונות ולכן בהתאם לכך נוצרו יותר דגמים מעוצבים של ארונות קיר. ניתן לבנות כיום ארונות קיר בשילוב למשל של דלתות הזזה במקום דלתות רגילות הנעות החוצה על גבי צירים. יחד עם זאת גם עיצובם הפשוט של הדלתות הרגילות השתנה עד לבלי היכר ומאפשר כיום שילובי עיצוב שונים ויוקרתיים במיוחד לנושא ארונות קיר. החומרים האיכותיים כיום של ארונות קיר גם ממעיטים כל אפשרות של שחיקה כך שבחירה בהם תוכל להחזיק מעמד לזמן ממושך.

ארונות קיר יכולים ליצור מקומות פחות צפופים וזהו שיקול שיכול להיות עיקרי ומכריע. חדרי שינה כיום אלו חדרים שנבנים בגדלים מזעריים ביותר ולכן נדרשים לפתרון אחסון מועיל וגדול יותר עם תועלת מקסימאלית

במסגרת בניית ארונות קיר בחדרים ניתן ליצור בחלל תחושה של מרחב ורווח ולהפוך את דלתות ארונות קיר לדלת אחת עם מראה. יצירת אפקט זה של שילוב מראת ענק יוכל לתרום רבות ליופיו של החדר וכן יעצים רבות את האנרגיות של המרץ והחיוניות בחדרי. . ארונות קיר מעוצבים יכולים אף להגיע בשילוב של מסך פלזמה הן לחדרים קטנים ואינטימיים וכן לחדרי שינה רחבים במקום ליצור מקום נפרד נוסף לשילוב מסך פלזמה בחדר וכך לחסוך מקום רב.. אפשרויות עיצוב נוספות של ארונות קיר הן הפיכת דלתות הארון ליצירות אמנות מפתיעות ומרשימות לכל דבר, זאת באמצעות הדפסות דיגיטליות הניתן לשלב אותן בקלות כתוך ארונות קיר. אופציה זו בשילוב של דלתות עיצוב מרחפות יכולות ליצור מראה מקורי וייחודי במיוחד בחדרים שלכם.