ארונות בגדים הפכו לקניה נפוצה ואף שגרתית של לקוחות רבים אולם כאשר באים לבחור ולקנות ארונות בגדים רצוי לבחור אותם בתכנון מוקדם בכדי להתאים ארונות בגדים באופן משולם למקום אליו הם מיועדים, וכן בכדי שהארון יהווה פריט אחסון אפקטיבי ויעיל היוצר סדר וארגון.

ארונות בגדים קיימים במגוון דוגמאות, גדלים, עיצובים, הם עשויים מחומרים שונים ובהתאם לכך גם משתנה מחירם של ארונות בגדים. ניתן למצוא ארונות בגדים שיתאימו הן לתקציב הלקוח ובעיקר יתאימו לחלל החדר, למטרות האחסון ולעיצוב החדר כולו. רצוי לקבל ייעוץ מקצועי לגבי רכישת ארונות בגדים שיתאימו באופן המושלם לחלל החדר אם זה חדר השינה או ארונות בגדים המיועדים לחדר הילדים. ארונות בגדים הם פריט ריהוט בלתי נפרד מכל בית ובכל חדר, ועל כן חשוב לבחור ארונות בגדים איכותיים וטובים, העשויים מחומרים מעולים שיכולים להחזיק לזמן רב גם לאחר מספר פעמים של פירוק והרכבה. על ארונות בגדים להיות בנוסף בטיחותיים עם  תו תקן- בייחוד בארונות לחדרי ילדים שחייבים לכלול מנגנוני בטיחות ולהיות עשויים מחומרים לא רעילים. ארונות בגדים איכותיים יוכלו גם להחזיק מעמד לאורך שנים. רכישה מוצלחת של ארונות בגדים תהיה מחברה מוכרת בעלת ניסיון מקצועי מוכח ומגוון בבניית ארונות ועם שירות אישי ומקצועי ללקוח.

ארונות בגדים קיימים במגוון סוגים- החל מארונות בעלי שתי דלתות ועד ארונות בגדים עם שש דלתות, ארונות בגדים העשויים בשילוב זכוכית ומתכת, ארונות בגדים העשויים מעץ מלא וכן ארונות בגדים שהם ארונות הזזה. בתחום קניית ארונות בגדים לילדים רצוי לרכוש את הארון הטוב והאיכותי ביותר, בעיקר מומלץ לבחור ארונות בגדים שדלתותיהם כוללות מנגנון בטיחותי למניעת נפילת הדלתות או למניעת לכידת האצבעות. ארונות בגדים איכותיים ומומלצים לחדרי ילדים הם ארונות בגדים העשויים מעץ מלא כיוון שזהו חומר טבעי, אינו פולט חומרים רעילים ושומר על טיב הבגדים, וכמו כן  ארונות בגדים שעשויים מעץ מלא לא רק אידיאליים לחדרי ילדים, אלא גם מחזיקים מעמד לאורך שנים רבות. בבחירת ארונות בגדים חשוב שהארונות יהיו יציבים ונוחים לשימוש וכן נוחים לפירוק ולהרכבה.