ארון בגדים הוא פריט הכרחי בכל בית, בחדר השינה או בחדר הילדים, בין אם מדובר בארון לאחסון חפצים, ארון לציוד או לאחסון בגדים, בין אם הארון עומד בפני עצמו או כחלק מחדר ארונות יש לתכנן למה הוא מיועד, לאילו צרכים ועבור מי ומה שטח וחלל החדר וכך לשקול את כל האפשרויות. כל זאת, על מנת לבחור את הארון המושלם. ארון בגדים אינו ארון נעליים ואינו ארון משרדי או ארון למזווה במטבח, ועל כן יש להקפיד על טיבו הן באיכות לשמור על טיב הבגדים לאורך זמן, והן מבחינה בטיחותית לבחור ארון בגדים יציב ומחומר איכותי.

ארון בגדים הוא תוספת אסתטית ותפקודית הנחוצה לכל בית, ועל כן חשוב לבחור את הארון הטוב ביותר שיוכל להחזיק מעמד לאורך שנים. רכישה מוצלחת של ארון בגדים תהיה מחברה מוכרת בעלת ניסיון מוכח ומגוון בבניית ארונות עם תו תקן חוקי ואיכותי. יש לוודא כי ארון הבגדים נרכש ונבנה על ידי בעלי מקצוע מנוסים, תוך הסתמכות על ידע וניסיון שנרכשו לאורך שנים.

חשוב שארון בגדים יהיה יציב ונוח הן לשימוש בייחוד בחדרי ילדים והן לפירוק ולהרכבה. מומלץ שארון בגדים יהיה בגובה של לפחות 240 ס"מ, כך יתאפשר אחסון מקסימאלי וכך גם לא יצטבר אבק על הארון.

פריט רכישה נפוץ בתחום הריהוט הוא קניית ארון בגדים לילדים. בתחום זה רצוי לרכוש את הארון הטוב והאיכותי ביותר, ועל כן בעיקר מומלץ לבחור ארון בגדים שדלתותיו כוללות מנגנון בטיחותי למניעת נפילת הדלתות או למניעת לכידת האצבעות. ארון בגדים איכותי ומומלץ לחדרי ילדים הוא ארון בגדים מעץ מלא שעשוי מחומר טבעי, וכך אינו בנוסף פולט חומרים רעילים ושומר על טיב הבגדים, וכמו כן זהו ארון בגדים שמחזיק מעמד לאורך שנים רבות.

כיום ארון בגדים מגיע במגוון רחב לא רק מבחינה עיצובית אלא גם עם מנגנונים המאפשרים סגירה ופתיחה של הדלתות בצורה חלקה, נוחה ושקטה. בקניית ארון בגדים מומלץ להתעקש על מנגנון איכותי, כזה שגלגליו אינם עשויים מפלסטיק, שכן הפלסטיק נוטה להישחק עם הזמן.